Dlaczego warto mieć profil biznesowy Google?

To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców szczególnie tzw. „starszej daty”. Cały czas wiele firm nie ma swoich profili biznesowych na mapach Google – jest to duży błąd. Zatem jeśli jeszcze nie posiadasz profilu biznesowego swojej firmy na mapach Google, przedstawiam poniżej argumenty, dlaczego warto to zmienić.

Po pierwsze, zwiększysz widoczność swojej firmy w internecie. Twoja firma będzie widoczna w wynikach wyszukiwania Google nawet jeśli nie posiadasz strony internetowej. Jeśli zaś posiadasz stronę www, wizytówka z powodzeniem wygeneruje Ci dla niej dodatkowy ruch. A to wszystko spowoduje przypływ nowych, potencjalnych klientów.

Po drugie dzięki profilowi biznesowemu Google klienci łatwo będą mogli znaleźć dane teleadresowe do Twojej firmy – ułatwisz im możliwość kontaktu z Twoja firmą.

Kolejnym argumentem za tym aby posiadać profil biznesowy na mapach Google jest dostarczanie informacji oraz budowanie zaufania do Twojej firmy wśród klientów. Dzięki profilowi biznesowemu Google możesz opisać dokładnie czym zajmuje się twoja firma, dodać oferowane produkty / usługi a klienci mogą dodać opinię na temat Twojej działalności. Dzięki temu Twoja firma przestaje być anonimowa.

Co bardzo istotne, dzięki pinezce umieszczonej na mapach Google, każdy bez trudu trafi do siedziby Twojej firmy – już nie będziesz tłumaczyć klientom jak dojechać, tym samym zaoszczędzisz także swój czas.

I na sam koniec, możesz wszystko przeanalizować za pomocą statystyk i wyciągnąć wnioski, co ewentualnie zmienić / poprawić.

Podsumowując profil biznesowy Google to znakomita forma darmowej reklamy Twojej firmy za którą nic nie płacisz, a zyskać możesz bardzo dużo.

Jeśli jeszcze nie masz swojego profilu biznesowego na mapach Google załóż go już teraz

Jeśli nie wiesz jak to zrobić lub po prostu nie masz na to chęci lub czasu, skontaktuj się ze mną a z chęcią to dla Ciebie wykonam.

Pozdrawiam i życzę jak najwięcej klientów

Pobierz bezpłatnie kurs
"Klucz do sukcesu w Google"